آرپوم ارائه دهنده انواع پوششهای اپوکسی و پلی اورتان وانواع افزودنی های بتن  |  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  |   02633510091 

رزین های پلی استر غیر اشباع

این نوع رزین ها از محلول های پلی استر غیر اشباع به همراه حلال ایجاد کننده واکنش به عنوان مونومر تشکیل شده اند. آنها بوسیله واکنش تراکمی الکل های دی هیدریک و اسید های دو ظرفیتی اشباع شده و اشباع نشده حاصل می شوند. انتخاب اسید های دو ظرفیتی و گولیکول های مختلف این امکان را بوجود می اورد تا محدوده وسیعی از رزین های پلی استر را جهت مصارف مختلف در اختیار داشته باشیم.
بدین وسیله می توان خواص فیزیکی و شیمیایی آنها را براحتی تغییر دهیم. در اغلب رزین های تجاری پلی استر، استایرن به عنوان حلال شروع کننده واکنش و مونومر مورد استفاده قرار می گیرد. پس از شروع واکنش و عملیات curing با اضافه کردن کاتالیزور، رزین های پلی استر به وسیله واکنش کوپلیمریزاسیون سخت می شوند. مونومر های اشباع نشده نظیر استایرن با گروه های اشباع نشده در طول زنجیره های پلی استر، کوپلیمرایز شده، یک شبکه سه بعدی را بوجود می آورند. واکنش فوق گرما زا می باشد و اتصال عرضی بوجود آمده منجر به کاهش حجم به میزان 5 تا 8 درصد می گردد.
از مزیت رزین های پلی استر غیر اشباع قیمت بسیار پایین آنها می باشد. رزین های وینیل استر نیز از لحاظ ساختار در گروه های رزینهای پلی استر طبقه بندی می شوند با این تفاوت که دارای خواص شیمیایی ومکانیکی بالاتری نسبت به پلی استر غیر اشباع می باشند. رزین های وینیل استر به واسطه داشتن پیوند عرضی بسیار قوی و بسیار سخت بوده و دارای مقاومت بالای فشاری و خمشی می باشند.
رزین های وینیل استر مقاومت بسیار خوبی در برابر اسیدها، محلول های قلیایی، حلال های آلی و نیز اکسید کننده ها از خود نشان می دهند. در صورتی که با الیاف سوزنی مسلح گردند و یا از فلیک های به عنوان پر کننده در آنها استفاده شود در برابر مولکول های خورنده، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

تماس با ما

  • کرج، مهرشهر ،فاز 4 ، بلوار 520، خیابان 522 غربی، پلاک 54
  • 02633510091
  • 02189779197
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تـلــــگـــرام مــــا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن