آرپوم ارائه دهنده انواع پوششهای اپوکسی و پلی اورتان وانواع افزودنی های بتن  |  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  |   02633510091 

روش های اجرای لایه های بازدارنده بر پایه رزین های اپوکسی

روش های بازدارنده ممبران برپایه اپوکسی ها غالبا بروی سطوح بتنی اجرا می شود و برای سطوح فولادی مگر در شرایط خاص کاربرد ندارند. پس از آماده سازی سطوح، پرایمر که از دو جزء رزین و هاردنر تشکیل شده است بوسیله قلمو و یا غلطک بروی سطوح بتنی اجرا می گردد. در صورتی که بتن دارای تخلل باشد، می بایست از مخلوط پرایمر به همراه پودر های سیلیس fine جهت پر کردن خلل و فرج استفاده گردد. لایه های بعدی بروی پرایمری که هنوز تازه و چسبناک است، اجرا می گردد.

به منظور رسیدن به ضخامت 1تا1.5 میلیمتر در پوشش های اپوکسی با ویسکوزیته کم نیاز به اجرای پوشش در سه تا چهار لایه وجود دارد.بروی این لایه از پاشیدن پودر سیلیس استفاده می شود تا باندینگ مکانیکی بین این لایه و ملاتی که در نهایت بروی این لایه به عنوان ملات بستر کاشی کاری اجرا می گردد، افزایش یابد.
پوشش های بر پایه رزین های اپوکسی که دارای درصد بالا فیلر می باشند به وسیله ماله به ضخامت3تا5 میلیمتر اجرا می گردد.
همین طور ممبران های اپوکسی را می توان با الیاف سوزنی شیشه ای یا بافتنی شیشه ای در یک یا چند لایه مسلح نموده.
این الیاف با استفاده از مواد رزینی اشباع می گردد. در حین اجرا به منظور جلوگیری از تاول زدن می بایست سطوح از تابش مستقیم نور خورشید محافظت گردند.
جهت اجرای پوشش های اپوکسی، دمای سطح زیر کار می بایست بین 10تا15 درجه سانتیگراد باشد دمای محیط کار نیز می بایست بین 10تا30 درجه سانتیگراد توصیه می گردد مواد نیز می بایست در دمای 20تا25درجه سانتیگراد نگهداری شود.
پس از گذشت 24 ساعت واکنش پلیمری تا حدی کامل شده است که بتوان سیستم کاشی کاری را بر روی ان انجام داد. در زمانی که از ملات های پایه اسیدی مانند ملات فوران استفاده می گردد توصیه می شود که مدت زمان بیشتری را جهت شروع کاشی کاری صبر کنید. پوشش های اپوکسی در دمای 24 درجه سانتیگراد پس از 7 الی 14 روز به مقاوت شیمیایی می رسند.
رزین های اپوکسی قابل اشتعال هستند و باید از تماس مستقیم با شعله دور نگهداری شوند. کار کردن با آن ها می بایست در محوطه های باز یا محوطه های بسته با تهویه کامل انجام پذیرد. جهت آشنایی با خطرات کار با رزین های اپوکسی و هاردنر های آنها، MSDS مواد باید به دقت مطالعه گردد.

تماس با ما

  • کرج، مهرشهر ،فاز 4 ، بلوار 520، خیابان 522 غربی، پلاک 54
  • 02633510091
  • 02189779197
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تـلــــگـــرام مــــا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن